Buďme o krok napřed

Je těžké si spořit finance a ne každému se podaří, naspořit si vysoké částky, pokud je potřeba si pořídit auto, opravit byt, koupit byt či investovat do toho, co potřebujeme. Jako první krok, musíme vědět, kolik peněz je pro nás potřeba mít v ruce, ale také, jaký druh samotné půjčky si vyřídit.

peníze a kreditka

Není těžké si zjistit více

Abychom si vyřídily správný druh půjčky, anebo úvěru, musíme vědět, kolik peněz potřebujeme mít v ruce, ale také přesně na co. Na trhu existuje mnoho institucí, co nabízejí na cokoliv, ale hrozí zde riziko vysokých úroků, což se nám mnohdy nebude líbit. Jsou ale půjčky, co nám pomohou a to, doslovně! Nejlepším prvním krokem je, vše si řádně zjistit online porovnáním institucí, jaké mají podmínky, kolik nám půjčí, či vše, co potřebujeme vědět.
tapeta z bankovek

V druhu půjčky je rozdíl

Mezi nejjednodušší rozlišení úvěrů existují kategorie půjček, dle toho, nač si je chceme vyřídit.

1.      Koupě bytu, domu, rekonstrukce i pořízení pozemku – zde většinou dosáhneme na vysoké částky, ale jsou to úvěry účelové, se zajištěním a také hůř k vyřízení, mají delší dobu splácení, ale výhodou je – nízký úrok

2.      Koupě automobilu, či jakékoliv movité věci – jsou to úvěry, co získáme snadněji, na menší částky, kratší dobu splácení, není na ně potřeba prokazování samotného účelu proinvestovaných peněz, ale co je nevýhodou – vysoký úrok

Abychom si správně půjčily, musíme přesně vědět, kolik chceme peněz, na jak dlouhou dobu je chceme splácet, zda máme v ruce akontaci či si budeme půjčovat s nulou na kontě, ale také, na co daný obnos financí chceme a potřebujeme. Rozlišení těchto základních věcí, je prvním krokem k tomu, abychom si půjčily výhodně, co nejlépe, tolik financí, co potřebujeme, ale také, aby nám měsíční splátky a úroková sazba, co nejlépe vyhovovaly.

Samotné rozhodnutí není těžké a zvládne to každý z nás!

Buďme o krok napřed
Ohodnoťte příspěvek