Muži jsou dneska měkcí

V současné době rozhodně patří svět ženám. Muži si počínají dost slabošsky. Je těžké odpovědět na otázku, proč se tak děje. Samozřejmě určitě nikdo nestojí o to, aby se po světě potulovali alfa samci, ze kterých testosteron doslova stříká, ale trochu mužnosti by to chtělo.

hip hop tanečník

Možná jste si všimli nežádoucího jevu, kterým je, že evropské ženy často propadnou kouzlu orientálních mužů, nezřídka velmi nebezpečných existencí. Běžný člověk se nad tím po právu pozastavuje, ale zkusme se na to podívat z pohledu těch žen. Příroda to tak bohužel má nastaveno, že oni zmínění alfa samci hrají často prim a veškeré emancipační a genderové snahy na tom nic nezmění. Počáteční impuls je ten, že funguje prostě chemie. Ne snad, že by to tak bylo dobře, nebo že by to tak bylo špatně, prostě to tak je.

Pojďme se na druhou stranu podívat na evropské muže. Většinu času tráví na počítači. Dříve muži chodili na vojnu, kde získali alespoň určitou míru disciplíny. Dnes jim to chybí. Mnozí muži pohrdají prací, která je spojena s fyzickou námahou. Pro většinu rodičů je naprosto nepředstavitelné, že by jejich synáčci pracovali fyzicky. Svůj podíl na celém stavu má zřejmě i rozvodovost, kdy chlapci žijí s matkami a chybí mužský model, případě je nedostačující v podobě přítele matky, který nikdy nemůže nahrazovat otce. Mužství v tom kladném slova smyslu v evropských podmínkách dokonale zdegenerovalo. Svůj lví podíl na tom jistě má také genderová politika, která má často tendenci stírat to osobité, co jednotlivá pohlaví nabízí.
mladý romantik

Jak se tomu bránit? Je způsob, který by mohl tento nepříliš žádoucí trend zvrátit? Každý musí začít sám od sebe. Každý muž může svou mužskost posilovat zcela jednoduše tím, že změní svůj životní styl. Někdy stačí třeba to, že začne aktivně sportovat a to nikoli jen na vrcholové úrovni. Ne nadarmo bývají sportovci úspěšnější u žen, než třeba intelektuálové.