Práce z domova, je opravdu vhodná pro každého?

Pracovní podmínky a pracovní prostředí se během posledních několika let strašně rychle proměnilo a vypadá ve většině případů úplně jinak, než třeba před padesáti lety. Pracovní trh se rozvíjí rychle a i trendy v pracovních metodách a úvazcích se hodně proměnily. Velkým fenoménem dnešní doby je práce z domova, nebo kombinace práce z domova a běžné kancelářské práce. Jaké jsou výhody a nevýhody?
finanční data

Výhody práce z domova

Práce z domova má samozřejmě spoustu výhod. Jako hlavní výhoda je většinou to, že máte pružnou pracovní dobu, prostě práci si uděláte v době, kdy vám to vyhovuje. Nemusíte nikam odcházet, neotravují vás kolegové a je na vás, jestli si přivstanete a budete mít odpoledne volno, nebo si raději přispíte. Během práce si můžete v klidu uvařit oběd nebo večeři rodině, pohlídat si nemocné děti nebo vyvenčit psa. Výhod práce z domova je opravdu hodně, většina lidí navíc oceňuje to, že nemají za zády šéfa, který by je kontroloval každou chvíli, nebo kolegy, se kterými by se neshodli.
pracovní plocha

Nevýhody práce z domova

Nevýhod práce z domova je sice trochu méně než těch výhod ale pro některé pracovníky jsou opravdu zásadní. Největší nevýhodou je to, že práce z domova často vůbec nekončí. Prostě pracujete mnohem déle než v práci, protože jste neustále u počítače, neustále na telefonu, děláte si častěji pauzu a tím pádem si to naděláváte… Asi se vám to zdá jako blbost, ale většina lidí co pracují doma uvádí právě tuto nevýhodu jako hlavní. Další nevýhodou je, že musíte mít opravdu silnou vůli, abyste se donutili jít pracovat a opravdu dodržovali pracovní dobu, donutili se vstát, nedělali v pracovní době blbosti… Další nevýhodou je, pokud máte děti doma. Pak počítejte s tím, že na práci nebudete mít klid a budete se hůře soustředit na práci, která vás čeká a nemine. Další nevýhodou je, že potřebujete pracovní místo, aby vám pracovní věci nepřekážely v domě.