Nezapomínejte na odškodnění

Někdy se může člověk snažit sebevíc o vyhnutí se jakýmkoliv problémům, a přesto se mu to nepodaří. A on tak někde přijde k nějakému tomu úrazu. Stát se to může prakticky kdykoliv a kdekoliv. A jisté je jediné. Že nejde vůbec o nic příjemného. Protože takový úraz stoprocentně bolí, ovšem nejednou nejen to. Nejednou se k němu mohou pojit i daleko zásadnější problémy další.

Člověk, který utrpí úraz, to nejednou nevyřeší pofoukáním nebo kouskem náplasti. Nejednou si takový úraz žádá vážnější lékařský zákrok následovaný dejme tomu pracovní neschopností nebo třeba i ztíženým uplatněním v budoucnu. A dokonce i smrtí to nejednou končí. A je nasnadě, že tady už jdou žerty stranou. A když už to někoho potká, měl by dotyčný usilovat aspoň o odpovídající odškodnění.

dopravní nehoda

Takové odškodnění lze nárokovat třeba v případě dopravní nehody, pracovního úrazu, úrazu ve škole nebo dejme tomu v nákupním centru a podobně. A toto by mělo dosahovat takové výše, aby se poškozenému kompenzovalo aspoň to, co se nahradit dá.

Jenže pojišťovny bývají obvykle skoupé a do placení se zrovna nehrnou. A než se s poškozeným vyrovnají, nejednou naleznou kdejakou kličku, jež jim umožní platit co nejméně. A doufají, že jim to projde a ony tak ušetří.

Jenže poškozený by na to neměl přistoupit. A to i když to není zase až tak vážné, dvojnásob ale tehdy, když má takový úraz třeba i trvalé následky. Protože by nevinný neměl doplácet na to, že ho někdo jiný poškodil.

ochrana zdraví

A když tento neví, jak přimět pojišťovnu k adekvátnímu placení? Pak by se měl obrátit na odborníky na tuto problematiku, kteří dokážou každý podobný případ nezávazně posoudit a případně vyždímat z oné skoupé pojišťovny vše, na co má poškozený nárok.

Ať už se tak člověku stane cokoliv, měl by tento zkusit tuto možnost a neměl by se smířit jenom tak s nějakým pakatelem. Protože odškodnění je tu od toho, aby odškodňovalo, a ne od toho, aby bylo almužnou nebo dokonce připomínalo svou níží urážku.