MS v hokeji je za dveřmi

Stejně jako každé jaro, tak i to v roce 2019 bude alespoň v českých zemích ve znamení hokej. Fanoušci a fanynky se převléknou do národních dresů, nalíčí se národními barvami a vyzbrojí českými vlajkami. Jedná se o svátek sportu, na který se zaručeně těší každý milovník hokeje. V posledních letech neměli čeští fanoušci příliš důvodů k radosti, ale tentokrát to snad vyjde. Je potřeba být pozitivní i přesto, že naším prvním soupeřem v nabité skupině bude Švédsko, mistr světa z posledních dvou šampionátů.
hlava v helmě
Tentokrát to ale bude jiné než v uplynulých dvou letech. Tentokrát naši hokejisté střeží zlatý hattrick, kterého jako jediní dosáhli v moderní historii hokeje na přelomu nového milénia. Pokud budou chtít udržet tento primát i nadále, budou muset Švédům jejich cestu ke třetímu zlatu minimálně ztížit, ne-li úplně zatrhnout. Kvalitní hráče na to stále pořád máme.
I přesto, že český hokej neprožívá zrovna nejšťastnější období, stále patříme mezi nejlepší týmy na světě. Pořád máme dostatečné množství hráčů, kteří dokáží uhrát skvělé výsledky. Navíc je nově součástí týmu i trenér Říha, který má za sebou celou řadu úspěšných štací včetně ruské KHL. Z té také nejspíše opět přijede nejvíce hráčů, kteří budou tvořit jádro týmu. Zbytek jako vždy bude složen z české extraligy, případně hráčů z NHL. Pokud tedy budou mít chuť reprezentovat a zároveň projdou zdravotními prohlídkami .
hokejový brankář
Dobrou zprávou pro české hráče i fanoušky je i fakt, že místo konání bude tentokrát prakticky za rohem, na Slovensku, kde se tato akce odehrála naposledy v roce 2011. Naši hráči tak budou mít prakticky domácí prostředí, které je požene k čím dál tím lepším výkonům a s trochou štěstí i k medaili, pokud možno zlaté. Mistrovství pro naše barvy začne v pátek 10.5.2019, kdy narazíme právě na švédské mužstvo. Dále pak budeme ve skupině hrát s Norskem, Ruskem, Lotyšskem, Itálií, Rakouskem a Švýcarskem.