Zlatá pračka!

Praní v současné době není ničím zase až tak složitým, jak by se mohlo zdát. Rozhodně si troufnu tvrdit, že je jednodušší, než bylo v éře předpračkové. Protože dokážete si představit, oč složitější by bylo prát, kdybychom neměli všechny ty dnešní vymoženosti?
žlutá pračka

Představte si třeba, oč složitější by bylo, kdybyste dnes museli prát stylem „Oldřich a Božena“. Tedy sbalit prádlo, zamířit někam k vodnímu toku a tam toto máchat a máchat, dokud by nebylo bílé. Což by nebylo nikdy vzhledem k ‚čistotě‘ našich toků. A vlastně by podobné praní mělo i další nevýhody – mohlo by vám to uplavat a mohl by vám to někdo během sušení na louce ukrást.
spotřebiče prádelny

Nebo si představte takové praní v neckách a na valše, s jedním jediným pracím programem. To už byste si vůbec nemuseli kupovat značkové oblečení, protože i to by po jednom vyprání vypadalo úplně stejně jako to pochybné z tržnice.

Dnes už je praní naštěstí hračka. Tedy pochopitelně v případě, že vlastníte pračku a že vám z jakéhokoliv důvodu nepřestali dodávat elektřinu. Protože jak jenom nám taková pračka dokáže pomoci! Kolik jenom nám ušetří námahy a času! Tolik, že je dnes . Který požívá nejednou i větší úcty než na kanapi se povalující a pivo popíjející manžel.

Pračku bychom si však měli vybírat s rozmyslem. Protože stejně jako muž (respektive žena) tato nebude milovaným a právoplatným členem domácnosti, bude-li mít méně předností než zadností. Totiž nedostatků.

Především je třeba pořídit si pračku mající vhodný obsah. Tedy ne tu něčím nadívanou, ale tu, jež má v sobě dost místa na to, aby se nám tam naše prádlo vešlo; ale zároveň i ne moc místa. Abychom nemuseli prát kvůli rozvětvené rodině desetkrát, ale abychom ani nemuseli čtvrt roku čekat, než se nám samotným sejde tolik špinavých věcí, že to bude stát za vyprání.

Dále je záhodno promyslet si, zda je lepší pračka s horním či předním plněním, zda je lepší mít extra pračku a extra sušičku nebo raději obojí v jednom, zamyslet se je třeba i nad její hlučností, aby to u nás při praní nevypadalo jako při startu obřího dopravního letadla.
vestavěné spotřebiče

A když pračku konečně máme, je třeba se o ni i náležitě starat, tedy hlavně ji čistit, čímž lze její životnost i citelně prodloužit.

A pak už se to pere! Daleko pohodlněji než kdy dříve. Stačí tam naházet prádlo, nasypat prací prášek, přidat aviváž, vybrat si správný program a čekat.

Třeba na to, až kvůli nedopatření vytáhneme místo bílé košile s červenými trenýrkami vypraných na příliš vysokou teplotu sražené růžové šatičky pro panenku.