Vypínače a zásuvky Schneider v univerzálních a „smart“ produktových řadách

Moduly Merten

Součástí výrobního programu jsou i tzv. univerzální moduly s názvem Merten. Univerzalita spočívá v jednoduchém principu tvorby jednotné konstrukce obvodového šasí a koncovek pro uchycení povrchových krytů jednotlivých modulů. Jestliže hodláte změnit vzhled vypínačů nebo zásuvek, jednoduše nahradíte stávající kryt za jiný. Výrobky jsou dodávány v několika designových řadách a přechod mezi nimi je usnadněn právě unifikací rozměrů a shodnými montážními koncovkami. Tím pochopitelně šetříte náklady na novou instalaci celého zařízení. Součástí řady vypínačů, detektorů a zásuvek Schneider Merten jsou spínače ventilátorů, kontaktní, otočné, klíčové a časové spínače. Dále ovládání rolet a žaluzií, pohybová čidla, stmívače, signální prvky, regulátory teploty, zásuvky pro holicí strojky, audio zásuvky, telefonní, TV a satelitní zásuvka, a koncovky s uzemňovacím kolíkem, i bez něho.
inteligentní domov.jpg

Co dokáže chytrá zásuvka

Princip chytrých zásuvek spočívá v aktivaci a deaktivaci zásuvkových koncovek zapojených do několika nezávislých okruhů. Jde o to, aby domácí spotřebiče zapojené do tohoto systému byly v provozu pouze v uvedený čas a v době, kdy nepracují, aby došlo k vypnutí přívodu elektrické energie přímo v koncové zásuvce. To pochopitelně přispívá k naprosté bezpečnosti v domácnostech. Nejvíce problémů v elektrické instalaci totiž vzniká právě v těchto místech, podle statistik úrazů a nehod způsobených elektrickým rozvodem zásuvky jednoznačně vedou. Dochází v nich ke zkratům a malé děti do nich rády zasouvají různé předměty.
zástrčky v zásuvkách.jpg

Vlastnosti chytrých zásuvek

· Provádí měření spotřeby elektrické energie a výstup je zaznamenáván do aplikace v mobilním telefonu, notebooku či tabletu.
· Každá z nich může mít svůj vlastní časový harmonogram spínání a vypínání zapojených spotřebičů.
· Tato zařízení se ovládají na dálku pomocí domácí Wi-Fi sítě, tudíž s nimi lze operovat s patřičnými přístupovými právy i odkudkoli z Internetu. Tímto způsobem lze například uvést do provozu myčku, pračku, domácí pekárnu atd. i v době, kdy nejste doma, anebo naopak přístroje nechat v poklidu doběhnout, mezitím co odcházíte. Po skončení programu se zásuvková koncovka vypne a máte jistotu, že není zařízení pod proudem.