Vyhledejte radu odborníka

Zjišťujete, že váš manželský vztah už není takový, jako býval před lety? Jste věčně nespokojení, jako by vám něco chybělo a něčeho se nedostávalo? S partnerem – partnerkou se nedokážete domluvit už ani na tom, kdo půjde nakoupit a co má koupit. Neházejte flintu do žita a vzpomeňte si na dobu, kdy jste spolu chodili, jak jste byli zamilovaní … Jak jste si slíbili být spolu v dobrém i zlém. Život přináší problémy, neshody, trápení. Jinak by to nebyl život, ale procházka růžovým sadem. Nejste víly ani princové na bílém koni, kteří dovedou změnit svět pouhým otočením prstenu na prostředníčku.

oko pláče

Anebo spolu ve vztahu zůstáváte – jak s oblibou říkáte – jen kvůli dětem? Dejte si ruku na srdce. Někdy to nebývá až taková čistá pravda, ale nedokážete si představit, že byste se najednou ocitli bez přístřeší, bez finančních prostředků a bez pomoci. Takhle jste na to pořád dva.

Nemusíte se ale zbytečně trápit a následujících dvacet let, než děti dostudují nebo se osamostatní, jen protrpět. Otevřeně si přiznejte, že prostě a jednoduše přišla krize. Zamilovanost se vytratila, nastaly obvyklé a běžné starosti a láska bez přiživování skomírá na úbytě. Lásku je nutno zalévat stejně jako zaléváte květiny. Kytky potřebují vláhu, lidé potřebují lásku, úctu, pochopení, občasné překvapení. Tím myslíme v dobrém, ne že přijdete dříve než jste plánovali domů, a v předpokoji zakopne manželka o luxusní lodičky a z ložnice se ozývají divné zvuky.

srdce bolest

Neskládejte ruce v klín a jestliže máte stále zájem na uchování vztahu, navštivte manželskou poradu praha Drahomirasinova, kde se vám budou trpělivě a s empatií věnovat. Nejdříve můžete přijít jen vy sami, posléze poznáte, že i druhý partner by měl vyslechnout slovo odborníka, protože vy jste – co naplat – zaujatí svým problémem a sami sebou. Nedokážete na nastalou situaci pohlížet s nadhledem. Kdežto odborník na slovo vzatý vám může pomoci a věřte, že to může být začátek nového vztahu.