Tábor tak trochu jinak

Prázdniny na krku a kam s dětmi, kdy ještě nejsou ve věku, aby zvládli být samotné doma, otázka, kterou řeší spousta zaměstnaných rodičů. Volna během celého roku je opravdu hodně a dospělí mají počet dní dovolené omezený a v žádném případě tak nestačí pokrýt všechny prázdniny a ředitelská volna, kterých během školního roku není zrovna málo. Pokud patříte do skupiny těch šťastnějších, kteří mají rodiče, tetičky nebo strýčky v důchodu a jsou ochotni hlídat, pak vám ostatní mohou jen tiše závidět. A ti, kdo možnost hlídání prarodiči nemají, však zoufat nemusí. Různé organizace spadající pod města a obce přišly s dobrým nápadem, tím jsou tzv. příměstské tábory.

fotografování dětí

Nejen že pomohou vyřešit rodičům problém kam se svými potomky, ale navíc mají připravenu spoustu nejen zábavných, ale i poučných her. Tento druh táborů funguje obdobně jako školka, dítě ráno odvedete a odpoledne si ho vyzvednete.

Příměstské tábory mohou mít různá zaměření, jejich program je velice pestrý a děti nemají ani chvilku, aby se mohly nudit. Navíc poznají spoustu nových kamarádů, mohou navštívit zajímavá místa a navíc tento druh tábora může být takovým cvičením na tábor skutečný.

Co se týká ceny, nemusíte se obávat toho, že by se jednalo o nějaké horentní sumy, jeden den vyjde zhruba na dvě stě korun, jídlo a pití jsou v ceně. Navíc můžete vybrat dítěti to, co by ho bavilo, tábory mají různá zaměření, užijí si ti, kdo mají rádi zvířátka, přírodu, ale i ti, které baví technika, kreslení nebo fotografování. Zručné děti se mohou zdokonalit při výrobě keramiky, šperků a jiných drobností. Dobrodružné povahy se na pár dnů mohou ocitnout v zemi pirátů nebo kovbojů. Věk dětí se pohybuje od pěti až do dvanácti let. Věku je samozřejmě přizpůsobena náročnost programu.
chlapci u knihy

O tom, že jsou příměstské tábory oblíbené, svědčí to, že fungují již řadu let a zájem o ně je opravdu velký.