Solární sprcha


Poslední největší hit, který stále častěji vídáme u běžných domácích zahradních bazénů, je solární sprcha. V čem tkví její kouzlo? Na to se nyní podíváme.
Takzvaná bazénová sprcha je velice chytrým a poměrně inovativním doplňkem, který se hodí na každý typ zahrady, a to dokonce i v případě, že zrovna bazén nevlastníte. Stačí jí totiž pouze přívod vody a můžete se kdykoliv během krásného letního dne osvěžit.

sprcha

  1. Primární použití se však odvíjí právě od vody v bazénu. Abychom do vody nevnášeli nečistoty, je potřeba se trochu opláchnout. Jistě to také znáte, přejdete po čerstvě posekané trávě, po písku nebo kamení a už to máte všechno nalepené na chodidlech, aniž bychom si to nějak uvědomovali. Dalším nežádoucím prvkem jsou například i krémy na opalování, kterými se namažeme a poté se chceme jít okoupat. Jenomže tyto nečistoty se dostávají do vody a následně musíme používat více chemie, abychom vodu vyčistili, proto je lepší, když se předem osvěžíme a zbytky nečistot ze sebe smyjeme a to můžeme udělat pomocí solární sprchy. Ta nám navíc zajistí, že se nemusíme oplachovat pouze ledovou vodou někde z vodovodního přívodu, ale sama se nahřívá a uložená teplá voda se pak dá pouštět a regulovat pomocí páčky, jako to znáte z běžných koupelen.
  2. Další velkou výhodou je opláchnutí po koupání. Venku si zaplavete, vydovádíte se s dětmi, osvěžíte se ve vodě a následně už chcete vylézt a osušit se. Jenomže chlor na vaší pokožce často dělá pěknou neplechu, proto musíme jít hned do domu a umýt se. Nyní už nemusíte, stačí se opláchnout pod tekoucí vodou, která bude příjemně nastavená na teplotu, jakou si budete přát. Stačí ze sebe smýt chlor a můžete klidně ještě zůstat venku a radovat se z hezkého slunečného počasí.

bazénová sprcha

Venkovní typ pro každou zahradu

Tyto typy jsou vhodné pro každou zahradu. Potřebujete k nim pouze venkovní přívod vody. Místo, kam ji postavíte by však mělo být slunné, aby se tělo mohlo nahřívat. Díky tomu budete mít teplou vodu kdykoliv během dne. Podklad by měl být rovný a pevný. A pak už jen stačí napustit a počkat, až se sluneční paprsky samy postarají o to, abyste měli teplou vodu i venku a to bez jakéhokoliv dalšího přívodu elektrické energie.