Pořízení vlastní autodílny krok za krokem

Ať už se jedná o skutečného profesionála ve svém oboru nebo jenom příležitostného kutila, který neustále na svém autě něco vylepšuje a věnuje se tomuto koníčku ve volných chvílích. Mít autoservis, ve kterém bude svým vlastním pánem, je sen celé řady milovníku motorových vozidel. Pořídit si v dnešní době vlastní autoservis ale není zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jedná se o specializovanou opravnu, která podléhá celé řadě nařízení a samotné podmínky upravuje zákon. Jak by měla taková autodílna vypadat a co je potřeba zařídit?

I ta sebemenší autodílna podléhá zákonu

Pokud je skutečně vaším celoživotním snem opravovat auta a rozhodli jste se po dlouhých letech přemlouvání tento sen proměnit ve skutečnost, nebude to jen tak. Opravě vozidel je samozřejmě možné se živin, případně si pouze přilepšit rodinný rozpočet. V obou případech je ale zapotřebí splnit zákonem pevně stanovené podmínky, bez toho provozovat autoservis nelze. Tyto podmínky nejsou kladeny pouze na samotného provozovatele autoservisu, ale i na prostor, který bude k opravě vozidel sloužit.

šikovná automechanik

Autoservis lze provozovat pouze v budově, která byla za tímto účelem zkolaudována dle platného stavebního zákona. Důležité je také stanovit odpovědnou osobu, která bude za celou provozovnu odpovídat a v konečné řade musí být taková provozovna vhodně označena dle zákona. Na samotné vybavení se už žádné podmínky nekladou, přesto je určitě dobré mít kolem sebe šikovné nástroje a zařízení, které výrazně ušetří práci automechanikovi.

oprava automobilu

Co v autodílně zkrátka nesmí za žádnou cenu chybět?

Zkušenému automechanikovi asi není zapotřebí vybavení dílny příliš složitě představovat. Kompresory, hydraulické zvedáky, náhradní díly, ruční nářadí a mnoho dalšího je mu jistě velmi dobře známo. Stejně dobře může posloužit ale i méně obvyklé vybavení, jako je tryskací kabina, plnička kapalin nebo olejové hospodářství.