Jak si zpříjemnit dlouhé pěší výlety

Ať už se vydáte pěšky na tůru nebo se bezcílně potulovat, po nějaké době vás může přestat bavit vaše cesta a jen půjdete a budete doufat, že dojdete na místo, které jste si určili. Kvůli tomu se může stát, že vaše cesta bude mnohem náročnější, vypjatější a budete se ke konci už jen ploužit. Tomu se však dá zabránit, je třeba si to jen správně naplánovat.
            Nejprve samozřejmě nastane debata, můžete si povídat o čemkoliv, poznat se více, říct si věci, které jste jindy nestihli. Takto vám čas uběhne dost rychle a ani vám nedojde, jakou vzdálenost jste již ušli. Samozřejmě ale počítejte s tím, že vás to po nějaké době přestane bavit, nebo už nebudete mít žádné nápady, o čem si povídat. Nebo jdete sami a nemáte s kým. Může to nastat po delší, ale i krátké době. Anebo fungovat v krátkých úsecích.
turista na kopci
            Poslouchání hudby je proto dalším nápadem, který vás může zabavit na několik hodin. Můžete pustit nové album a spolu s ostatními porovnat, jestli se vám líbí nebo ne. Nejlépe se takto zabavíte v případě, že posloucháte stejný styl muziky. V jiném případě každý můžete pouštět nějaké písně a navzájem si tyto žánry hodnotit. Třeba se stane, že poznáte hudbu, která se vám líbí. Nebo  naopak.
            Je sice poměrně zvláštní nápad hrát hry po cestě, ale některé jsou zajímavé a můžete je hrát za chodu. Například Bílé a Černé historky, které vás vtáhnout na několik hodin a díky přemýšlení nad příběhem nebudete vnímat, že by vás měly bolet nohy, nebo cokoliv jiného. Nebojte se trochu experimentovat, nahlas to zní sice zvláštně, ale je to jednoduchý a účinný tip.
pauza turistů
            Pokud jdete sami, můžete se zabavit vymýšlením nějakého příběhu. Procházejte přírodou a zkuste své myšlenky nasměrovat nějakým smyšleným vyprávěním, ať už těm, které byste si přáli a nestanou se, nebo naprosto jiným, které by se hodily sepsat do knížky. Ať už budete přemýšlet nad čím chcete, myšlenky vám úplně přehodí časovou osu. Nebude se vám to zdát ani jako chvilka a už můžete spokojeně usínat v cíli.