Firemní sklad

Sklad je velmi důležité místo, protože se zde uchovává veškeré zboží a materiál, který má velkou hodnotu. Musí zde být naprostý přehled pro snadnou manipulaci.

Firemní sklad

Vybavení

Při výrobě zboží potřebujeme do firmy dostat nejprve veškerý potřebný materiál, což není jen tak, protože se také někde musí uskladnit. Po výrobě zase musíme uchovat výsledné zboží a poté ho dostat až k samotnému zákazníkovi. Pro uchování všeho musíme mít tedy klíčovou místnost zvanou sklad, která má běžné velké rozměry, aby se do ní vše vlezlo a uvnitř byla snadná manipulace.

regály ve skladu

Mezi základní vybavení, jenž nesmí rozhodně chybět jsou regály, protože ty větší udrží klidně několik tun bez problémů. Určitě na ně nemůžeme zboží jen tak prohodit, a proto jednotlivé krabice umisťujeme na palety. Určitě takovou váhu nechcete nosit v rukou, takže velkým pomocníkem je rozhodně vysokozdvižný vozík. Těch máme několik druhů, přičemž dnes se často v čistém vnitřním prostředí používají elektrické. Venku jsou zase klasikou ty s dieselovými motory, a proto je manipulace s paletami naprosto snadná a bez problémů.

Značení zboží

Vzhledem k množství jednotlivého zboží se neobejdeme bez jeho přehledného značení, abychom vždy věděli, kde každé zboží má své místo a musíme vědět, co se s ním následně bude dít. Naštěstí dnes už máme elektronické systémy, které fungují naprosto skvěle, protože jednoduše máme o veškerém zboží přehled. Potom stačí vzít skladníkovi čtečku, načíst dané zboží a udělat s ním potřebnou manipulaci.

nalepený čárový kód

Vše tak probíhá naprosto snadno a za krátký čas, a proto manipulace se zbožím jde pěkně od ruky. Ovšem na jednotlivé krabice a palety nemůžeme psát fixou a podobně. Proto se masivně používají etikety, na které můžeme natisknout čárový kód spojený právě se systémem. Termo etikety na kotouči jsou právě pro takové využití ideální a rozhodně Vás nezklamou. Velké balení nabídnuté na kotouči zajišťuje nejen snadné používání, ale i výhodnou cenu, na kterou musíme při koupi také brát ohled.