Dokáže eliminovat nejen vedra

Pokud toužíte po tom mít doma chladný vzduch i během velkých letních veder, měli byste si do bytu či domu pořídit kvalitní klimatizovanou jednotku.

Dokáže eliminovat nejen vedra

V letních měsících nejsou vysoké teploty vzduchu ničím neobvyklým, právě naopak. Ovšem je rozdíl mezi teplem a vedrem. Do 25°C se dá normálně existovat, ale jakmile začne teploměr ukazovat teplotu přes třicet, začíná to být úmorné. Samozřejmě, že se najdou i jedinci, kteří si v takovém klimatu doslova lebedí, ale těch zase tak moc není. Většina lidí, ale i zvířat, během takových veder spíše trpí než naopak. Venku s tím nic moc neuděláte, ale jakmile jste doma, můžete.

Menší typ klimatizace

Tím ale není myšleno otevření okna nebo podobně. Udělat průvan sice může vypadat jako logické řešení, ale není. Dostanete akorát dovnitř více teplého vzduchu, což celou situaci ještě zhorší. Z toho důvodu je daleko elegantnějším řešením zvolit si montáž klimatizace praha https://elmontech.cz/klimatizace/, která sice není zadarmo, ale na druhou stranu je vysoce efektivní.

Umí i topit

V případě, že nemáte zase tolik peněz nazbyt, abyste si mohli dovolit tu nejlepší možnou klimatizaci, nemusíte zoufat. I levnější modely dokáží zastat svou práci více než dobře. Některé jsou dokonce i posuvné. To znamená, že je můžete využít, kdekoliv se vám zachce. A tím nejsou myšleny pouze jednotlivé pokoje bytu, ale i jiné budovy. Jedinou podmínkou je přístup k elektrické síti. Bez toho to fungovat nebude. Moderní klimatizace však nejsou pouze mobilní, ale zvládnou i mnohem více. Některé verze mohou do jisté míry fungovat na opačný chod, tedy jako topení. Nejedná se tak o doplněk, který využijete pouze během letních měsíců.

Ovládání klimatizace

Klasický větrák raději ne

Hodně lidí si myslí, že jejich problémy s vedrem vyřeší klasický větrák. To může fungovat, ale musí se jednat o opravdu velký typ, který se dokáže zaměřit nejen na malý kout v místnosti, ale zvládne ji ochladit celou, případně alespoň většinu. Není to ale ono, a to ani zdaleka. Vzduch není chladnější, ale pouze cirkuluje, takže se jedná v podstatě o takový placeb efekt. Navíc během cirkulace vzduchu dochází k víření různých prachových částic, které nemusí každému dělat úplně dobře.