Užijte si Španělsko, jak se patří…

Hlavním a zároveň největším městem je Madrid. Hlavním městem je až poloviny 16. století, proto zde nenarazíte na malebné středověké uličky, které vám nabídnou milosrdný stín během poledního žáru. Jestli ale máte spadeno na monumentální architekturu, budete ohromeni její velkorysostí.
Palacio Real de Madrid neboli Královský palác

Je sídlo španělského panovníka. Ve více než 3400 místnostech najdete umělecké a historické sbírky.

V rozsáhlém parku najdete klid pro romantickou procházku.
alhambra španělsko
Prado Panteoón de Goya

Je jedno z nejznámějších a nejdůležitějších muzeí světa. Budete se zde kochat díly Picassa, Rubense, Tiziana, Botticelliho, Bosche, Goyi a mnoha dalších.

Největším parkem Španělska je Real Jardín Botanico. Milovníci květin si zde přijdou na své. Můžete se tu svézt na vypůjčené loďce.

Stavba Sagrada Família je jedním z zmnoha známých architektonických skvostů.

V parku Parque del Oeste se zastavíte a budete obdivovat krásu starověkého egyptského chrámu Debod. Byl rozebrán a pak v Madridu znovu složen.

Zavítáte-li do Barcelony, nesmíte projít bez povšimnutí kolem Picassova muzea. Sídlí v krásném historickém paláci a právě zde se ukrývají nejranější obrazy tohoto geniálního umělce.

Pro odpočinek můžete navštívit některou z pláží. Španělskoje nabízí okolo celého pobřeží a jsou veřejné. Nejlepší jsou Playa de Bolomia v městě Tarifa a La Concha Beach v San Sebastianu.

Pokud milujete surfování, zvolte město San Sebastian. Je pro něj jako dělané. Pro windsurfing a kitesurfing je nejvhodnějším městem Tarifa, ležící na jihu. Ale nejlepší pro tuto zábavu jsou Kanárské ostrovy.

Nákupní vášeň si ukojíte v obchodním domě El Cortelnglés. Ale i kvalitu si zde pořídíte. Kožené zboží, kabelky, boty a to za zlomek ceny oproti České republice.
španělské město

Ale ani gurmáni nepřijdou zkrátka. Španělsko se chlubí nejlepšími a nejstaršími restauracemi na světě. Dokonce El Celler de Can Roca v Gironě byla roku 2003 vyhlášena tou nejlepší. Sem se chodí nejen na špičková jídla, ale také proto, že vás na duši pohladí pohostinnost majitelů.

Až do roku 1725 sahá historie restaurace Sobrino de Botin, jež se nachází v Madridu. Budete se olizovat až za ušima, až ochutnáte španělskou šunku vyráběnou ze speciální rasy černých prasat iberských, nebo fazolové lusky s jamón iberico.

Ať pojedete za historií, za odpočinkem na pláži, nebo za dobrým jídlem, návštěvu této země si nejen užijete, ale ještě se setkáte se spoustou milých, i když poněkud hlučných lidí.

Užijte si Španělsko, jak se patří…
5 (100%)1