Děti tábory milují

Setkali jste se u vašeho dítěte s původní nechutí někam jezdit? Často je to jenom strach z neznámého, mnoho dětí si ani neuvědomí, že se něčeho takového bojí, dokud se s nimi rodiče nerozloučí a není čas odjet. Někteří děti to zvládají vcelku dobře, buďto již mají zkušenost anebo na ně dolehne takové to domácí stýskání na táboře. Ale některé lidi zkrátka na klasický tábor horkotěžko dostanete, protože má například i od spolužáků nejrůznější negativní zkušenosti nebo se naopak setkat u svých vrstevníků s nepochopením: „Ty jedeš na tábor? Tak to bych nikdy nejel.“ To je takový klasický tlak z vnějška, a byť dítě ze začátku projevovalo jakousi radost při pomyšlení na tábor, rychle jej může vystřídat úzkost.

tent-548022_640

Jako rodiče by vás ale nemělo toto počáteční skomírání nadšení nějak demotivovat od toho, abyste dítě na tábor neposlali. Je to velice cenná zkušenost, která dítěti pomůže rozvinout nejen sebe, ale také sebe v kolektivu, což je něco, co se v dnešní době velice podceňuje. Děti ztrácejí orientaci ve společenství lidí, stávají se asociální, neboť daleko více času tráví na počítači a u her, kde jsou jasně daná pravidla interakce a člověk jen plní mechanickou úlohu, mnohdy mlčky. Na rozdíl od skutečného kontaktu, kde si děti musí sami vytvořit společenská pravidla a samy se zorientovat. Častokrát se poté z asociálních dětí stávají asociální dospělí, kteří budou muset čelit celé řadě výzev, se kterými nebudou mít vůbec žádnou zkušenost.

Zároveň je třeba poznamenat, že děti je nutné občas popostrčit, nikoliv pohrůžkami a sprostým rodičovským vydíráním, ale spíše dobrým slovem a pořádnou rozmluvou, která mnohdy udělá divy.

teepee-1149402_640

A minimálně každé dítě by mělo být na takový tábor posláno. Pakliže se mu to nelíbí, není nutné jej zbytečně tlačit do něčeho, co nechce a radikálně odmítá. Možná je taky dobré vybrat si tematicky zaměřený tábor, jehož náplň bude dítě bavit a stejně tak dojde na vše, co k táboru patří.

Tábory 2021 jsou již pro registraci otevřené a tak neztrácejte čas a registrujte své dítě ještě dnes! Máme krásnou a bohatou nabídku klasických i tematických táborů od nejmenších pro ty nejstarší a každý si přijde na své.